Az utóbbi hetekben jelentős előrelépéseket sikerült tennem sportfogadás ügyében. Ami talán a legfontosabb, hogy a hatékonyabb fogadás érdekében a sportfogadó-tőkémet két fogadó oldalra osztottam el. Ennek segítségével képes vagyok minden hétvégén a két iroda által kínált odds-ok közül a legmagasabbakat kiválasztani.
Többek között ez a változtatás is arra sarkallt, hogy ideje lenne rendszereznem azokat a dolgokat, amiket az utóbbi közel egy év alatt tapasztalatként magamra szedtem.
A következő hetekben - egyfajta cikksorozatként - témák szerint végigmegyek azokon a dolgokon, amelyek szerintem fontosak és hasznosak lehetnek egy hozzám hasonló sportfogadó számára.
A sorozat első részeként kiemelek néhány olyan tévhitet, amelyek megismerése nagyban befolyásolhatja egy sportfogadó hozzáállását ehhez az egészhez.
Lássuk tehát a 3 Legnagyobb sportfogadó tévhitet!
- A sportfogadó cégeknek elsődleges érdeke az, hogy mi minden pénzünket elveszítsük náluk. - TÉVHIT
Sokan azt gondolják, hogy egész egyszerűen nem lehetnek hosszú távon nyereségesek, hiszen azzal pénzt vennének ki a sportfogadó-oldalak zsebéből. Ez a megállapítás, így önmagába véve téves. Természetesen a sportfogadó-oldalak örülnének, ha mindenki 5-6 meccsből álló kötésekre tenné fel a pénzét, és vesztené el azonnal, DE a sportfogadó-cégek elsődlegesen nem ebből élnek. Minden oldal ugyanis úgy határozza meg a szorzókat, hogy a megfogadott összeg 4-10%-át mindenképpen megtartsa magának az esemény kimenetétől FÜGGETLENÜL! Amikor odds-módosulásokat tapasztalunk egyes oldalakon, az pontosan ennek a jele. Valamelyik kimenetel megfogadására akkora mennyiségű tétet tettek fel a játékosok, hogy a szorzókat ennek megfelelően módosítani kell, hogy a cég a maga fix haszonkulcsát fenntarthassa, emiatt vannak a szorzó-módosulások.
- Ahhoz, hogy nagyot nyerjünk, bátran kockáztatnunk kell. - TÉVHIT
A sportfogadók legalább 90-95 százaléka hobbiként tekint a sportfogadásra. Emiatt elsődlegesen érzelmi alapú döntéseket hoznak és sok esetben a teljes tőkéjük akár 20-25%-val is fogadnak egy-egy meccsen. Az ilyen játékosok még ha rövid távon esetenként nyereségesek is, hosszú távon esélytelenek. Azok, akik hosszú távú nyereségességre törekednek, azok megfontoltan, szisztematikusan mindenféle érzelmet kizárva, többnyire a teljes tőkéjük maximum 3-5%-át feltéve fogadnak.
- A nagyon magas szorzók megfogadása értelmetlen. - TÉVHIT
A stratégiai sportfogadás véleményem szerint semmi másról nem szól, mint a várható-érték számításról. A hatékony sportfogadáshoz arra van szükség, hogy az ember a rendelkezésre álló információk alapján meg tudja határozni, hogy egy kimenetel bekövetkezésére mekkora az esély. A magas szorzók semmivel nem jobbak vagy rosszabbak, mint az alacsony szorzók. A kulcs az, hogy a szorzókat ne önmagunkban figyeljük, hanem az adott esemény várható értékével összhangban. (Erre a témára a következő hetekben még ki fogok térni részletesebben.)
Az általam fontosnak tartott legalapvetőbb sportfogadási tévhiteket ezzel azt gondolom át is néztük. A listát természetesen lehetne még bővíteni, de a cél most a legfontosabb tévhitek megemlítése volt.
A sportfogadás alapjait taglaló cikksorozat következő részével hamarosan jelentkezem!